| Costel_Sorin_Radu_1999 a întrebat:

Stie cineva vreo aplicatie in care pui o intrebare, dupa ii atasezi raspunsul corect si celelalte gresite, iar dupa ce termini, pe orice raspuns ai apasa sa ti-l arate pe cel corect, iar daca ai gresit pe cel gresit si pe cel corect? La fel ca la chestionarele auto.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel mai simplu poți să faci asta in Power Point - cred că ți-e familiar

| NLS a răspuns:

Daca ai niste notiuni primare de programare, poti sa-ti faci singur o asemenea aplicatie folosind Excel (sau Spreadsheet, echivalentul din LibreOffice) si lucrand cu un Form.

Desigur ca poate fi facuta in MS Acces, Visual FoxPro, VisualC++, Embarbadero RAD Studio (fostul Delphi), Visual Basic, si multe altele, insa in Excel ar fi cel mai simplu.

In alta ordine de idei, stiu ca exista mai demult "Vrei sa fii miliardar", in care puteai face modificari in baza de date, sa adaugi intrebarile proprii.
Si puteai sterge inregistrarile initiale.