| ylakiztenurb a întrebat:

Cum treci peste un viol? miee imi vine sa ma omor!

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog.

| LePotato a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog thinking

| FemeiaPisică a răspuns:

Îmi poți scrie ce vârstă ai, te rog? Să te sfătuiesc cum trebuie.

| pufulescu a răspuns:

De ce sa treci peste, si sa nu reclami acel viol?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| ylakiztenurb explică:

Am fost la politie am reclamat si acum astept rezultatele analizelor facute de medicina legala.....sufleteste nu mi-e bine deloccrying(((

| pufulescu a răspuns (pentru ylakiztenurb):

Gandeste-te ca te va razbuna legea, singura nu o poti face, oricum!
Deci cum suferi tu psihic acum va suferi si el la puscarie.

| e1xtz a răspuns (pentru ylakiztenurb):

Daca ai fost violata de un necunoscut, agresata fizic si sexual iar acel individ a fost prins cu siguranta va primi o condamnare cu executare, probabil peste 7 ani.

Daca 'violul' a fost comis cu un cunoscut cu care te cunosteai, te curta de ceva vreme, aveai o relatie de prietenie cu el, ai acceptat de buna voie sa mergi in casa cu el, hotel, etc...iar pe parcursul actului tu ti-ai dat seama ca nu iti place ce se întâmplă, daca nu iti vor fi găsite leziuni vaginale in urma controlului medico-legal, zgarieturi sau lovituri pe el(presupunem ca tu te-ai zbatut sa nu aibă loc actul in sine), echimoze la nivelul incheieturilor tale, alte semne fizice care sa concluzioneze faptul ca ai încercat sa scapi calvarului, atunci cel mai probabil nici procurorii nu vor cere arestarea lui in instanta.
Daca are o situatie materiala buna, nu a mai avut probleme cu legea, are o conduita sociala respectabila, ii va fi foarte usor sa se apere.
Cum au decurs faptele in cazul tau doar tu stii, aici ai spus ca ai fost doar violata si atât...in legea penala sunt mai multe detalii decât atât.

| ylakiztenurb explică:

Nu prea cred ca ma va razbuna legea mai ales ca e om bogat...

| ylakiztenurb explică:

Am 22 ani