| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați fi președintele Americii pentru o zi, ce schimbări ați face?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce-ar fi daca ai inceta cu asemenea intrebari?
Raspunde-ti singur ce ai face tu, chiar daca ar fi doar utopii, nici macar Presedintele SUA nu poate face mare lucru intr-o zi.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-aș spune că, in cazul de față. se scrie „ați" nu „a-ți".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Renunta la întrebările cu președinți. Nici ala american nu are prea multe puteri.

| johnnny123 a răspuns:

Cred ca faci o confuzie intre functia de presedinte al unei democratii si dictator.

Presedintele unei democratii nu poate sa faca mare lucru nici intr-o zi, nici intr-o luna, de multe ori nici intr-un mandat daca nu are o sustinere foarte solida din partea clasei politice.

Numai dictatorii pot "face" lucruri intr-o zi. De regula atrocitati.

| Lukasssz a răspuns:

As derapida toti banii si as pleca in Canada sau Mexic laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

As da cu biscuitele in mingea de fotbal
nu stii despre ce vorbesc? naspa de tine tongue

| StrongHeart a răspuns:

Multe lucruri bune si multe lucruri rele.

| LupusDei1993 a răspuns:

Cel mai probabil aș fi marioneta corporațiilor mari de acolo, și dacă nu fac ce-mi dictează voi fi dat afară sau omorât în cel mai rău caz.

| Gabryel85 a răspuns:

Aș institui cursuri de gramatică, cu caracter obligatoriu.;-)