| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Daca acum am terminat anul I de facultate, pot sa imi inghet anul, avand in vedere ca am si cateva restante?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu, la facultatile de stat, nu se poate ingheta anul I si nu se poate ingheta un an in care ai restante. Deci, in principiu, va trebui sa dai examenul de admitere din nou, chiar daca il ingheti din motive de sanatate.

| neutrino a răspuns:

Daca esti la stat, primul si ultimul an nu se poate ingheta in situatia in care te afli tu, decat cu pile foarte mari.

| grab a răspuns:

In mod normal DA, dar functie de facultate pot fi anumite particularitati impuse de conducere pentru a preveni anumite fraude sa le zic asa.
Intreaba la secretariat si o sa stii cu siguranta!
Succes!