| SmartPlayer a întrebat:

Daca ai 18 ani, poti detine o arma airsoft fara legitimatie, nu-i asa? Poti tine acea arma de exemplu in torpedou la masina sau trebuie tinuta in locuri speciale? Poate fi folosita pentru autoaparare

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca faci confuzie intre replicile de arme tip airsoft si armele cu aer comprimat.
Pentru primele nu este nevoie de altceva decat varsta de 18 ani, pentru armele cu aer comprimat mai este nevoie si de autorizarea organului de politie.

2 răspunsuri:
| SmartPlayer explică (pentru Ioandelasal):

Aa, am inteles. Pai si pentru cele cu aer comprimat se obtine greu autorizatia? Si le pot tine unde am mentionat mai sus?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru SmartPlayer):

Nu stiu, n-am incercat sa obtin autorizatie. Si se pot tine asa cum ai spus.