| fllu07 a întrebat:

Daca ai putea sa introduci sau sa scoti in/din constitutie anumite legi, asupra carora te-ai opri? si de ce? cum iti motivezi alegerile constitutionale?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Noi NU putem face așa ceva.
Legea este făcută în interesul lor dar cu efecte asupra noastră, ai înțeles?
Pa, pa.

| fllu07 explică (pentru Legiuitoarea):

Am pus intrebarea asta, pentru ca vazuse-m reportajul de la pro tv ca oamneii din tara sa propuna noi legi in constituie, care vor ajunge pe masa alesilor, pentru dezbatere, si unii spuneau ca vor podeapsa capitala, altii ca votul sa fie obligatoriu, ca armata sa fie obligatorie, sau ca, capitala sa fie la Brasov, sau sibiu... no ce o gandit oamenii.
si spunea reporterita ca aceste idei vor ajunge pe masa alesilor si daca vor trece, vor ajunge sa fie parte a consitutiei.