| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am avut un incident cu un coleg in afara școlii cu in cuțit in gluma, nu are de ce sa-mi scadă nota la purtare nu?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru 6 greseli intr-o singura propozitie: nota 4 la romana.
Pentru gluma cu cutitul: nota 4 la purtare + amenda penala 2000 lei de la politie, ca avertisment.

La urmatoarea "fapta de vitejie", te paste puscaria.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu in cuțit in gluma. Să fii fericit dacă nu te exmatriculează.

| dullcat a răspuns:

Ba are. Nu stiu ce e asa de amuzant sa te joci cu obiecte care pot curma viata cuiva. O fi un nou fel de amuzament mai sadic, pe care nu-l inteleg eu.

| anonim3247 a răspuns:

Nu are treabă școala cu voi că erați în afara școlii.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim3247):

În teorie nu,in practica, însă, da.
Am pățit-o eu cu un coleg de asta jmeker și i-am adus la cunoștință dirigai aceasta problema și o zis daca nu se potolește, ii scade nota la purtare.
Așa că dacă băiatul vrea să-i facă un rău, l-ar putea face

| anonim3247 a răspuns (pentru Hyperion7):

În practică vine poliția când cineva are cuțit la el.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim3247):

Bine punctat, și da, ai dreptate.
Doar că, fiind elev al scolii respective, evident că se iau măsuri și în plan intern.Adica are și o logică în spate, până la urmăhappy
Faci belele, plătești dublu.Cunosc un caz de pornografie infantila, iar băiatul respectiv, pe lângă faptul că a avut probleme cu politia, i s-a scăzut și un punct sau doua la purtare...deci da

| anonim3247 a răspuns (pentru Hyperion7):

Ăla care are cuțit la el nu se mai educă de la nota scăzută la purtare.

| Hyperion7 a răspuns (pentru anonim3247):

Așa e, dar tot e o forma de a-i deschide cumva ochii :}
Va realiza și el odată și odată că a fost greșit ceea ce a făcut

Răspuns utilizator avertizat
| lylysor1 a răspuns:

Atata timp cat incidentul s-a produs in TIMPUL scolii, de acasa pana la scoala si de la scoala -acasa, diriginta sau profesorul desemnat este responsabil de activitățile tale si te poate trage la raspundere