| Gorilahulk a întrebat:

Daca am cumparat o masina de la un tip care la randul lui a cumparat-o de la un tip care a adus-o din Germania, pentru a inmatricula masina am nevoie de fiscal, daca da, de la ambii proprietari?, si in caz ca am nevoie doar de la ultimul unde anume voi folosii fiscalul, mersi

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de certificatul de atestare fiscala la inmatriculare. Certificatul trebuie sa ti-l dea proprietarul din acte, respectiv cel care a inmatriculat masina pe numele lui.
Asteapta cu inmatricularea pana dupa 1 februarie 2017, nu va mai trebui sa platesti timbrul de mediu. Pana atunci poti inmatricula provizoriu masina.

| Gorilahulk explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos, dar nu expira certificatul fiscal pana atunci?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Gorilahulk):

Poate sa-ti dea un alt certificat, nu este mare lucru sa scoata unul.