| violeta777 a întrebat:

Daca am inchiriat o cladire, imi poate fi interzis de proprietar sa pun afise publicitare pe cladire.

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Amenda tu o platesti!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cladire si contractul pe care il ai, vecinii te pot reclama pentru "imaginea" cladirii, iar daca este stipulat in contract interzicerea de reclame nu ai nici o sansa, proprietarul dealtfel te poate santaja incitand vecinii, ajunge cu el la o intelegere si vezi ce spune si primaria in legatura cu fatada casei, daca ai voie sau nu

| gianina a răspuns:

Proprietarul nu iti poate interzice nimic atata timp cat esti cu contract...si esti la timp cu bani el trebuie sa vada casa asa cum a dat-o la sf luni sau cand pleci iar acele afise publicitare se pot dezlipi.happy