| AdrianALT a întrebat:

Salut, este legal sa pun afise publicitare prin incinta liceului?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este legal doar daca ai aprobarea conducerii liceului.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este permis asa ceva!
Directorul liceului este cel care aproba si decide ce se poate pune la avizierul din incinta liceului!
In principiu sunt aprobate NUMAI informatie pentru elevii acelui liceu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți pune fără aprobare.

| ReddY25 a răspuns:

Daca nu e stipulat in regulament, da

| SingleForOne a răspuns:

In mod normal, nu, ți-ar trebui permisiunea scrisa a scolii, directorului. Dacă nu mă înșel, așa ar fi chiar dacă vrei să pui oriunde în spațiul public (stații de autobuz, stâlpi).