| prapaditu a întrebat:

Dacă am luat un cnp de pe un site "generator de cnp" risc sa iau amenda sau ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Doar pentru ca l-ai luat nu risti nimic, fapta nu este infractiune sau contraventie.
In schimb daca-l folosesti pentru a obtine ceva poti fi acuzat si condamnat pentru infractiunea de uz de fals sau alta infractiune, in functie de caz.

| prapaditu explică (pentru Ioandelasal):

Sa spunem ca mi-am facut un cont. pe un site oarecare... Bani pe site am pus eu, în rest nimic. E ok?

| Ioandelasal a răspuns (pentru prapaditu):

Atunci poti fi sanctionat doar de catre site-ul pe care ti-ai facut cont, respectiv sa ti-l stearga.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca il folosesti pentru a obtine ceva cu el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce faci cu el.