| Burhală_Andrei_1997_044o a întrebat:

Ce sa întâmpla dacă am luat amenda pe RATB, mi-au cerut buletinul, mi-au luat datele dar nu mi-a dat nimic care sa constate amenda, pot cae contestație sau ceva, ca mi-au venit 200 lei amenda acasa(sunt major)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai primit acasa procesul-verbal de contraventie?
Daca l-ai primit si consideri ca ai fost sanctionat pe nedrept atunci poti face plangere contraventionala la judecatorie, in termen de maximum 15 zile de la data primirii p.-v.c.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ti a venit amenda acasa nu inseamna ca ai ceva care sa constate ca ai fost amendat?

| francut a răspuns:

Nu cred ca amenda a fost din greseala. O platesti.