| TraceurAlexx a întrebat:

Am si eu un colet la posta care este pe numele mamei, dar din pacate ea nu poate sa mearga cu mine sa il ridice pentru ca nu are timp. Se poate sa merg eu cu buletinul meu si cu buletinul ei si sa ridic coletul in locul ei?

Răspuns Câştigător
| xXMomo185 a răspuns:

Poti sa te duci tu cu buletinul mamei. Eu dau comanda des de pe net pe numele mamei si ma duc sa ridic pachetul in numele ei...deci e O.k.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca functionara te cunoaste si mama ta vorbeste cu ea, altfel nu cred ca o sa-ti dea coletul.

| alessia5158 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Practica demonstreaza ca se poate atunci cand este vorba despre colete si daca numele(cu exceptia prenumelui) si adresa inscrise pe colet sunt identice cu cele inscrise pe cele doua carti de identitate prezentate functionarei.

| Ioandelasal a răspuns (pentru alessia5158):

Tot ce se poate, n-am avut asemenea experiente.

| doc69 a răspuns:

Nope doar daca iti face procura

| Tyysonn a răspuns:

Se poate, daca nu dai de vreo tipa mai nebuna, la ghiseu, dar putin probabil.

| gabisteaua74 a răspuns:

Da si nu iti trebuie numai buletinul ei si sa semnezi ceva

| MyDarkSoul a răspuns:

Eu am fost cu alt buletin si mi la dathappy