| anonim_4396 a întrebat:

Daca am redirectionat deja impozitul 3.5% pe venit la biesrica din sat, pentru ca se milogesc la botez de craciun, pot sa fac alt formular pentru alta cauza si primul se va anula?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu puteai redirectiona la vreun centru de copii orfani? Aveau mai multa nevoie.
Le dai tot ălora care au bani?

| Dannnnii a răspuns (pentru darrio2007):

Lol, parintii mei au dat, i-au pus on the spot acolo cu milogeala si au cedat, de ce te ataci asa tare?

| darrio2007 a răspuns (pentru Dannnnii):

Sa-ti traiasca parintii.
Esti nascut in 69, e bine ca ii mai ai.
Si soacră-mea dă 500 de lei din pensie la biserică si apoi se vaită că nu mai are bani până la următoarea pensie.

| Dannnnii a răspuns (pentru darrio2007):

Fun fact, pathetic =/= patetic in romana, pateutic cu paine

| darrio2007 a răspuns (pentru Dannnnii):

M-ai terminat cu asta.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu, se anulează nimic.
Doar, fizic dacă mergi la ghișeu poți încerca a rezolva problema.
Ce nu sunt de acord, este cuvântul "milogeală".
Oricum în România, indiferent câte biserici se construiesc, renovează, trendul în rândul tinerilor este de a fugi de biserică, de religie și de a lua drept informații toate cele ce se scriu împotriva bisericii.
Ca orice instituție, există și uscături printre preoți.
Dar, există mulți preoți care "se milogesc" pentru bani, dar o fac pentru că au așezământ social, o fac pentru hrană, pentru facturi. Caută pe internet și vei găsi astfel de așezăminte sociale create de preoți.

| popapopica a răspuns:

Nu se anuleaza automat.