| Larisaaaa a întrebat:

Daca am semnat un contract pe 3 luni de munca și vreau să renunt după o lună, se poate? Sau sunt obligata sa rămân 3 luni? Dacă se poate, trebuie sa plătesc analizele? Au fost făcute pe banii lor. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Sfetnicul a răspuns:

Nu se fac analizele pe gratis? Ca esti asigurata si oricum ti se ia procent din salariu pentru asigurarea medicala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa platesti contractul. Si cred ca nu putin. intreaba acolo.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate rezilia contractul depunand demisia dar va trebui sa lucrezi zilele prevazute ca termen de preaviz in CIM. De asemenea, daca iti cer, va trebui sa platesti si contravaloarea analizelor.

| Morenna10 a răspuns:

Pe cntractul lor de munca ar trebui sa iti scrie.Nu e peste tot la fel.