| Larisaaaa a întrebat:

Daca am semnat un contract pe 3 luni de munca și vreau să renunt după o lună, se poate? Sau sunt obligata sa rămân 3 luni? Dacă se poate, trebuie sa plătesc analizele? Au fost făcute pe banii lor. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate rezilia contractul depunand demisia dar va trebui sa lucrezi zilele prevazute ca termen de preaviz in CIM. De asemenea, daca iti cer, va trebui sa platesti si contravaloarea analizelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa platesti contractul. Si cred ca nu putin. intreaba acolo.

| Morenna10 a răspuns:

Pe cntractul lor de munca ar trebui sa iti scrie.Nu e peste tot la fel.

| Sfetnicul a răspuns:

Nu se fac analizele pe gratis? Ca esti asigurata si oricum ti se ia procent din salariu pentru asigurarea medicala