| AleixD a întrebat:

Dacă am sub 1 an experiență de condus, pot să conduc afară din țară? Dacă de exemplu, vreau să merg într-o vacanță cu mașina proprie în Franța aș putea?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Astea sunt vrăjeli. Permisul de conducere fie el și de începător e valabil în orice stat, mai ales în cadrul UE. Poate vrei să zici că sunt restricții pentru începători în anumite state, dar nicicedum că nu primește Germania începători. Unde îi oprește dacă nu îi primește în țară?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, nu te opreste nimic

| Plato a răspuns:

Bineinteles

| ibaal a răspuns:

Da,poti!winking

| Raducons a răspuns:

Este foarte greu nu iti recomand, pentru o vacanta ia avionul mai bine. Poti merge daca vrei dar nu vad de ce ai merge cu masina daca nu ai nimic de adus.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu stiu de alte tari, dar Germania nu primeste incepatori din alte state.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Raducons):

Poate vrea omul sa vadă mai multe locuri în care avionul nu ajunge și de închiriat nu ii închiriază nimeni masina