| Demeister a întrebat:

Dacă am sub 18 ani,dar sunt însoțit de unul dintre părinți,este legal să folosesc un motofierăstrău cu benzină ca să tai lemn?
De exemplu,dacă sunt pe câmp,şi mă vede întâmplător poliția, nu-mi face nimic?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este ilegal si periculos. In caz de accident, parintii tai vor fi trasi la raspundere. Nu este normal ca un minor sa fie pus la asemenea munci care, dealtfel, necesita mana calificata.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este lemnul vostru nu are ce sa-ti faca, nu este ilegal sa tai pe proprietatea ta.

| alexandrualind a răspuns:

Da,e legal.

| illusorythoughts a răspuns:

Da, este legal