| Demeister a întrebat:

Dacă am sub 18 ani,dar sunt însoțit de minim un adult, este legal să folosesc un topor?

Răspuns Câştigător
| MihaiKJL a răspuns:

Poti sa folosesti toporul fara probleme atat timp cat nu te ranesti pe tine sau pe cei din jur. In caz contrat parintii tai vor fi decazuti in drepturi sau alte chestii mult mai grave. Doar sa ai grija.

17 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Trebuie sa fie minimum doi adulti la dus, asa incat, la intors, dupa ce ai folosit toporul, sa mai fie un adult cu tine.
Off topic: intrebarile astea le iei de pe vreun site, sau sunt scurt-circuite din capul tau?

| Kaℓi a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Si eu mi-am pus intrebarea asta happy

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Kaℓi):

Mi-ai inseninat ziua! Incepusem sa cred ca sunt singura care are impresia asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai voie oricum laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sas ti tragi una in oae cu toporul? e foarte legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa i ti tragi una in.

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa iti tragi una in*

| anonim_4396 a răspuns (pentru aXy99):

Păi el sa si tragă

| aXy99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Puteti amandoi, e vorba de vointa.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce o sa urmeze?

am voie sa fumez iarba doar insotit de un adult?

| Radu284 a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Nu, o sa intrebe: "Daca am sub 18 ani, am voie sa folosesc aragazul, insotit de un adult?"
Si dupa aia ceva de genul: "Daca esti vanator, ai sanse mai mici sa ti se fure masina?"

| RorySan a răspuns:

Nu laughing

| Robi1444 a răspuns:

Bine ca nu intrebi daca ai voie sa tii un cutit in mana daca n-ai sub mana.

| RoDanny a răspuns:

De ce sa nu ai voie sa folosesti un topor? Ai voie si daca ai sub 18 ani, de ce sa nu ai voie

| mzyk a răspuns:

Să-l folosești unde?