| Demeister a întrebat:

Dacă merg însoțit de mama/tatăl meu în pădure, dar am sub 18 ani, este legal să folosesc o macetă pentru a tăia crengile/tufişurile care ne ies în cale?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca padurea nu este proprietatea ta este ilegal sa tai ceva.
Nu este vorba de varsta, de maceta, etc, ci de protectia proprietatii de stat sau private.

| KodrutZ a răspuns:

Daca crengile/tufisurile nu striga "stai, am copii acasa!" atunci poti sa le tai.

| alexandrualind a răspuns:

Daca nu te vede nimeni.Dar nu taia paduriile ca nu e"sanatos"pentru pamant.

| Expressions a răspuns:

Daca nu te vede nimeni, nimic nu e ilegal laughing

| 77Paul7718 a răspuns:

Bai eu zic ca da este legal deeoarece esti insotit de minim un adult si daca esti in padure si nu te vede nimeni inca un motiv sa nu-ti faci griji.Vei avea probleme doar daca te ranesti si esti prins dai de necaz dar cat timp faci totul ca la carte nu ai de ce sa iti faci griji. Bafta