| Maradona75 a întrebat:

Ati luat vreodata amenda ratb?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daaaa!
laughing
Aveam vreo 10 ani si eram la Deva,intr-o formatie de umor,aveam spectacol.
Seara,dupa spectacol,ne scosesera in oras si la intoarcere am luat autobuzul,pe vremea respectiva era inca taxatoare la urcarea in autobuz,asa ca mi-am luat bilet,nici nu s-ar fi putut altfel.
Ei bine,ca sa nu pierd biletul,mi l-am lipit de buza, nu aveam buzunare, minte de copil.
Razand si glumind noi, ma trezesc cu controlul ratb cerandu-mi biletul, dau sa-l prezint si descopar cu stupoare ca...nu-l mai am.
Il rontaiam cu entuziasm intre dinti!
Realizezi figura controlorului cand i-am replicat ca"l-am mancat"?
Imi mancasem biletul.
M-a pus sa iau cinzeci de bilete, acolo in autobuz, am murit de rusine.
Plus ca mi-a subtiat serios bugetul meu de copil de scoala primara, plecat in deplasare doua zile...
Am luat amenda ratb, da...
happy

| MihaelaDart a răspuns:

Da, desi nu era vina mea, nu m-a lasat controlorul sa compostez biletul angry

| NOBODY a răspuns:

Da. Prostie mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

| OnuOnulică a răspuns:

Nu am luat niciodată happy

| vocea a răspuns:

Am avut noroc mereu nu am luat

| dani2404 a răspuns:

Da, dar eu sunt in Italia, am luat amenda 90 euro ca-mi expirase biletu' de 3 minute ( aici un bilet cand in compostezi tine 90 minute ), e prostie mare straight face