| Chrissy92 a întrebat:

Daca am uitat sa imi legalizez copia dupa diploma de bac, acum fara original o mai pot legaliza? originalul il am la facultate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciun notariat nu legalizeaza documente decat in prezenta originalului. Facultatea este obligata sa iti elibereze diploma originala facad in locul ei o copie pe care sa fie specificat "conform cu originalul"

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Soliciti originalul, legalizezi copia si duci inapoi originalul. Nici un notar nu legalizeaza o copie dupa alta copie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la secretariat, zici ca vrei dimploma sa ii faci o legalizare, ti o da pentru 1 zi, iti faci treaba si o duci inapoi

| mihai69 a răspuns:

Nu poți fără original; poți însă să rogi pe secretar/ul/a facultății să pună o copie pe care să scrie cu mâna „Conform cu originalul" la ei în arhivă (oricum trebuie să facă asta la absolvire, când ți-o vor restitui oricum) și să ți-o dea măcar temporar până îți faci legalizarea la notar. Deși, ar putea să ți-o lase de tot. Depinde doar de el/ea. Așa că vezi cum „te prezinți" acolo... tongue

| Kaiffy a răspuns:

Da merge dar iti trebuie copie