| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa imi recuperez diploma de bacalaureat pe care am lasat-o in dosarul de inscriere a unei facultati? Am copia legalizata dar cand am facut inscrierea mi-a cerut diploma in original. Problema este ca am depus dosarul si la alta facultate si imi va fi necesara diploma pentru confirmarea locului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa o recuperezi fara probleme, nu au voie sa arunce la gunoi acte originale de acest fel happy Du-te la secretariatul facultatii unde iti e diploma.
Poate ai noroc sa o primesti pe loc, daca nu probabil ti-au arhivat dosarul, s-ar putea sa ai de scris o cerere si de asteptat cateva zile...

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Vei putea numai dupa afisarea rezultatelor initiale la admiterea organizata de catre facultatea la care ai depus diploma in original, respectiv in cele 2 zile rezervate confirmarilor.

p.s. Iti sugerez sa consulti calendarul admiterii aferent fiecareia dintre cele doua facultati!