| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am viza de flotant pentru Teleorman, Alexandria pot înmatricula o mașina aici? Cu numere de Teleorman?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, conform Codului rutier, citez:
"ART.13.(1)Autovehiculele, cu excepţia mopedelor şi a troleibuzelor, precum şi remorcile se înmatriculează permanent sau temporar la autoritatea competentă în a cărei rază teritorială proprietarii îşi au domiciliul, reşedinţa ori sediul, în condiţiile stabilite prin reglementările în vigoare."
Resedinta este locul unde ai flotant.

| Liviu a răspuns:

Nu poti, si eu sunt din alexandria happy e cam dificil tongue

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| Trioda a răspuns:

Inmatricularile AUTO se fac doar in resedinta de judet unde ai buletinul.
Actele vinzare cumparare, ITP ul si RAR ul se pot face si in alte localitati diferite de resedinta propietarului.