| tonyc7 a întrebat:

Daca are atatea arme moderne si sofisticate, primite incontinuu de la americani si alti aliati, de ce nu reuseste Zelenski si ucrainenii lui sa-i bata odata pe invadatorii rusi si sa-i alunge din Ucraina?
Orice razboi nu ar trebui sa fie castigat de tabara care este mai bine inarmata?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Razboiul adevarat nu este Counter Strike.

| relian a răspuns:

NU,orice razboi se duce cu oameni, degeaba ai arme daca nu are cine le folosi.Deci un razboi se duce cu oameni si arme.In ziua de azi si o persoana fizica are arme de care vrei,ma refer clasice,pentru ca un razboi se duce cu arme clasice,adica fara de alea atomice,si care mai sunt.
Deci tine si de om, de cit de capabil este, curajos, tactica bla bla. Daca tu ai avea o arma si tragi cu ea dupa colt laughing arma e buyna, dar asa te pricepi tu, te gindesti ca poti cistiga un razboi ceva?

Mai tine de citi oameni is angrenati in acel razboi.Nu reuseste peste ala prajit sa cistige? Pai iti garantez ca no sa cistige niciodata, indifernt cate arme ar avea si cit de bune ar fi, deci ala va pierde garantat razboul, nu sa il cistige asa cum crezi tu si altii.Invadatorii rusii is fratii lor, asa ca sai lasam sa se spele pe cap intre ei.Restu lumii pot sta linistitit rusii nu sau dus peste altii, si daca sau dus nu au reusit mai niciodata mare rahat.

| tonyc7 explică (pentru relian):

Daca ar fi asa cum zici tu (cantitatea de oameni mai importanta decat forta armelor) atunci ar trebui ca India sa fie superputere militara in locul Americii... laughing)))

| relian a răspuns (pentru tonyc7):

Cine a spus ca conteaza doara cantitatea de oameni? E naspa, daca una citesti si alta pricepi.Am spus oameni si arme,nu am zis oameni cu minile goale laughing Avioanele is pilotate de oameni corect? Armele de la sol mari is manevrate de oameni corect?
Atunci tu despre ce desene animate vorbesti? Banui ca te uiti prea mult la filme de alea SF unde arata ca se bat doara robotii,trimita aia doara drone distrug stiu si eu ce cladire ale inamicului,ori ce se mai face.

Te pun pe tine singur cu arma cea mai puternica din lume,ce stii sa faci? Stai si te uiti la ea,vin aia siit ia mau cu un cutint laughing esti deja eliminat cu tot cu arma ta sofisticata,ca nu stii sa o folosesti.

Citi m,ilitari si cate arme au americani,apoo compara si doara numarul de soldati si o sa vezi ca americanii au si numar de soladti f multi, mai multi ca oricare alta tara.
Nu incurca populatia unei tari cu militarii, nu merge la razboi un indian in chiloti schilod, si mort de foame, deci rupt in cuur si fomist laughing

| LordCristobal a răspuns:

Pentru că rușii sunt foarte multi, nu poți să îi bați așa de ușor chiar daca la TV par a fi o armata slabă.
Gândește-te că e că și cum s-ar Moldova sau Tara Românească cu Imperiul Otoman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că poate cade o bombiță nucleară prin Ucraina și după aia NU mai știe nimeni unde e Ucraina pe hartă.

| 1234568807 a răspuns:

Pentru ca si rusii au arme bune, dar fara armele americanilor ce mai faceau ucrainenii? Crezi ca mai rezistau ei atatea luni in razboiu asta? Ucraina e o tara mica si slaba, fara ajutorul americanilor panacum erau istorie

| Cksihja a răspuns:

Graba strică treaba, așa au făcut rușii sau grăbit și au avut pierderi imense, ucrainenii preferă să înainteze încet ca să se asigure că fugăresc toți rușii. Părerea mea personală cât despre situația reală asta e știută doar de ucraineni.