Întrebare recomandată | stefania25 a întrebat:

Daca as fi presedinte asi decide ca infractorii sa fie supusi la detectorul de minciuni asa nu ar mai scapa.Voi cum ati proceda? Sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| oOSaritaOo a răspuns:

Sunt total de acord cu tine! Nu ştiu de ce nu se procedează aşa, de ce se chinuie să adune dovezi şi alte chestii când îl poţi întreba pe om pur şi simplu dacă a făcut vreo infracţiune sau nu! M-am gândit şi eu la asta odată. laughing

94 răspunsuri:
| omide a răspuns:

Dc e infractor inseamna ca a fost condamnat deja, deci de ce mai ai nevoie de detector?

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Sunt de acord cu tine! happy

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Total de acord

| vladvlad23 a răspuns:

Fratilor... cum sa va spun, detectorul de minciuni poate fi pacalit, chiar foarte usor... stiti macar ce face acel "detectore de minciuni", sa va explic de ce se aduna dovezi si martori etc.
Cand un om minte, exista o reactie fizica, pulsul creste, detectorul de minciuni masoare pulsul si detecteaza cand creste la o minciuna, dar pulsul poate creste si daca esti emotionat si deci nu este o dovada concreta.Asta in primul rand, in al 2-lea rand poate fi pacalit pentru ca daca iti mentii calmul 100% detectorul nu detecteaza nici o diferenta si deci scapa basma curata... daca ar fi asa cum crezi tu, sa stii ca s-ar pune la detector si gata, dar nu e asa. E o tehnologie care inca nu a putut fi pacalita dar e in faza de testare, o zis cel ce-o inventat-o ca nici el nu o poate pacali oricum asta s-ar putea sa fie in viitor. In legatura cu chestia cu detectorul, te-ai lamurit?

| dianaandra1467 a răspuns:

La fel.

| Andr3y007 a răspuns:

Sunt de acord, dar crezi ca aparatul acela e asa de bun? Crezi ca, conducatorii tarii sunt chiar asa de prosti? Cred ca si ei ar fi procedat cum am vrea noiwinking

| Andr3y007 a răspuns:

Toti sunt de acord cu tine laughing

| Timeea2001 a răspuns:

Da,normal

| AleXu224 a răspuns:

Da ai perfecta dreptate, mai bine ar fi asa pentru ca nu ar mai scapa nimeni, dar sa stii ca in unele locuri asa se face...

| Beretta a răspuns:

Detectorul de minciuni nu este sigur 100%

| ursachy a răspuns:

Principalii infractori sunt politicienii care conduc tara.ei ar trebui supusi la detectorul de minciuni

Răspuns utilizator avertizat
| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Sunt de acord cu tine, dar nu prealaughing. Sa stii ca poti pacali detectorul de minciuni foarte usor. El ...cum sa zic...''asculta'' bataile inimii, reactia ta, dar daca tu esti ferm si vorbesti cu calm, nu ai nicio emotie, detectorul spune ca esti nevinovat. E bine cum gandesti tu, dar nu suficientwinking. Ca sunt vinovati sau nu, se va dovedi prin multe alte moduri.

| Kennziiie a răspuns:

Cam la fel, şi dacă se dovedeşte că sunt implicaţi (violuri, omor etc), împuşcaţi în cap. Sunt sadică la ora astalaughing)

| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Da...e chiar o idee buna happy as proceda la felwinking si daca sunt vinovati... sa fie torturati rolling on the floor

| Jee354 a răspuns:

Sunt de acord cu tine.Ei incearca ca disperatii sa adune dovezi, amprente..Degeaba oricum rolling on the floor Multe cazuri importante raman nerezolvate din cauza ca sunt prea inteligenti politisti.ROMANIA!

| Marian619 a răspuns:

Si eu la fel

| MiSSyoUNow a răspuns:

Da, sunt de acord cu tine, dar la noi in tara este vesnica scuza " nu sunt bani ", deoarece cei de la conducere fura pe rupte! Pentru ca ideea ta sa prinda viata ar trebui sa se schimbe toata frauda asta! Oricum esti de admirat pentru ideea ta! Poate intr-o zi vei fi presedinte si vei face asa, eu te voi vota!winking

| PamPamPaaaam a răspuns:

Eu as condamna infractorii la inchisoare pe viata si pe ucigasi i-as ucide asa cum au ucis si ei.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Bună ideea. O să vedem când vei fii primar. laughing)

| Seby52 a răspuns:

In primul rand ca sa fii presedinte trebuie sa inveti sa scrii "a-si" happy. Da sunt de acord cu parerea ta

| IoanapSG a răspuns:

Da.
Sunt de acord cu tine.
Ar fi foarte bine ca politistii sa faca acest lucru.

| angel69lover a răspuns:

Da exact, buna ideea, am sa fac o publicitate si pe facebook maine... o sa deschid un sondajwinking

| gratian a răspuns:

De acord cu tine

| DanScutaru a răspuns:

La fel as face si eu

| SinfulDesire a răspuns:

Nu prea de oarece daca stii sa iti controlezi corpul detectorul de minciuni nu este bun de mici deoarece acesta se bazeaza pe pulsurile inimi in mare parte

| bloodandpride a răspuns:

Personal i-as imbata pana nu ar mai purea gandi

| iKivy a răspuns:

Total de acord cu tine omule! Respect! laughing

| BrOnaJeu a răspuns:

Detectorul de miciuni apoi glont in cap. asa ar scadea radical infractiunile

| goodofwar09 a răspuns:

Da la fel.