| Nilsson a întrebat:

Dacă Biden moare în timpul mandatului, ce se întâmplă?
Preia Kamala președinția până la sfârșitul celor 4 ani ori se declanșează alegeri anticipate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vicepresedintele il inlocuieste pe Presedinte si termina mandatul acestuia.

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ii inlocuieste mandatul temporar maxim 1 pana decide Curtea Suprema cine este cel care trebuie sa preia conducerea ( in cazul de fata tot cineva din parditul democrat ) Daca Biden doamne fereste moare, Kamala Harris nu o sa ramana presedinte 4 ani ci temporar. Asa este in America si cam in orice stat federal, deci vice-presedintele nu ii preia locul complet.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimat2001):

Gresesti, in caz de deces al Presedintelui Vicepresedintele ii ia locul si ii termina mandatul.

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nope, tu gresesti? Locuiesti in America? Cunosti legislatia americana? Cand JFK a fost asisinat vicepresedintele de acum 3 mandate a fost ales presedinte nu vicepresedintele actual care isi incepuse mandatul cu JFK.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimat2001):

Esti complet neinformat. Uita-te aici:
https://ro.wikipedia.org/......e_Americii

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca forumistii TPU-ului dau raspunsuri de pe wiki e clar laughing Te poti arunca pe geam

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimat2001):

Tu ar trebui sa te dai cu capul de perete, poate ti-l spargi si intra putina minte. O tii lant cu prostia ce o sustii si am vrut sa te lamuresc ca n-am scos din burta raspunsul meu si ca este corect.

| Anonimat2001 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu e raspunsul corect si esti un prost. Curtea Suprema decide cine intra presedinte iar vice-presedintele nu e o rezerva rolling on the floor) Am mai multe clase decat tot neamul tau la un loc

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimat2001):

N-am ce discuta cu un necivilizat si idiot. Dupa cum te comporti ai clase cat trenul!

18 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu am auzit niciodata de alegeri anticipate in SUA... nici macar cand Nixon a demisionat... si au o serie lunga, lunga de oameni care il pot inlocui pe presedinte care incepe cu vice presedintele, urmat de speaker of the white house, iar ultimul in serie e "designated survivor" care e "pus bine" ca sa nu cumva sa pateasca ceva

| Nilsson explică (pentru Zuzu1991):

Da, ai dreptate.

| DarthNiger a răspuns:

Vicele preia mandatul daca presedintele moare.

| 239 a răspuns:

Biden o sa moara. Si probabil Trump revine prin Curtea Suprema dupa si el va fi asasinat, iar dupa va fi razboi civil.
Pe 7 februarie = atac la Super Bowl = Legea martiala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 239):

Ăștia care ziceți că moare Biden și preia controlul Trump sunteți deziluzionați. Uitați că Trump are doar cu 3 ani mai puțin și în plus suferă de obezitate de când e el. Amândoi sunt bătrâni și au șanse să moară. În plus nu exista asa ceva ca președintele anterior preia controlul daca cel actual moare. Nu exista! Ce, daca murea Trump anul trecut, venea Obama la putere? Nu. Pentru ca nu el a fost cel votat de popor la momentul respectiv. Lăsați conspurațiile, închideți televizoarele și comandați de pe amazon un set de creier. Ce aveți dvs. e creier pane.

| 239 a răspuns (pentru anonim_4396):

Curtea suprema.

| 239 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbim pe 7 februarie.

| 239 a răspuns:

Urmeaza = Caderea economiei (Supravietuire), Al trei-lea razboi mondial, Invazie demonica extraterestrii (ingeri cazuti)
Toate astea se vor intampla anul acesta.
Mai intai va fi haos in SUA iar teroristii vor ataca vestul.
Stiu ca pare ceva nebunesc, dar Dumnezeu chiar exista iar sfarsitul este aici.
O sa vezi incepand cu 7 februarie. Numai bine.

| Nilsson explică (pentru 239):

Economia deja s-a prăbușit, acum în rest nu avem de unde să știm ce se va întâmpla, nu trebuie punem botul la tot felul de preziceri fatasmagorice, că te ia lumea în râs.

| 239 a răspuns (pentru Nilsson):

Economie prăbușita complet inseamna supravietuire, eu vad ca in momentul de fata te poti duce cu bani la supermarket sa cumperi ce vrei, nu stiu unde ai vazut cu ca s-a prăbușit. Si da, lumea ia in ras ceea ce nu pot ei intelege