| grigor3 a întrebat:

Daca cineva imi da o palma si nu am martori ce as putea sa-i fac? avand in vedere ca nici martori nu am, nici semne,nimic, ce poti face?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal n-ai ce face. Fapta respectivului ar constitui infractiunea de lovire sau alte violente dar trebuie dovedita, cel putin cu martori, altfel este cuvantul tau impotriva cuvantului faptasului si nimeni nu poate dovedi care este adevarul. De altfel exista si prezumtia de nevinovatie si principiul "in dubio, pro reo" (dubiul profita celui rau).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a dat o palma si vrei sa-l dai in judecata? Penibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti mai dai tu inca una..Adica tu esti chiar asa de bleg? laughing Stai sa te bata toata lumea laughing)))

Daca cineva imi da o palma ce pot sa ii fac? Sa ii dai si tu...Cati ani ai? Esti pus pe bataie? Ai niste intrebari foarte penibile... Poti sa iti plangi de mila ca o babuta in contiunare aici pe site.Sau cauti motiv pentru a te bate cu cineva sau ati lua bataie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poate face? Poate sa ia tratament pentru tulburare afectiv-bipolara, este prea afectat de palma pe care incă n-a primit-o.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Sa dai si tu cu pumnul. Asta trebuia sa faci si il si amenintai cu politia si ca-l dai in judecata. Aveai dreptul sa te aperi si in acelasi timp puteai foarte bine sa-l sperii pe om cand auzea de tribunal

| MeForeverAlone a răspuns:

Vrei să-l dai în judecată sau să-l raportezi la poliție?

| grigor3 explică (pentru MeForeverAlone):

La politie

| MeForeverAlone a răspuns (pentru grigor3):

Păi îl acuzi și gata. Tu ești martorul, la ce-ți mai trebuie alți martori? Te duci și spui că ai fost lovit, iar dacă el insistă că n-a fost așa le spui motivul pentru care te-a lovit. Apoi cauți martori care să justifice dacă relația voastră era rea sau bună, dacă te-a mai amenințat vreodată, dacă a mai încercat să se ia de tine.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

O palma?
Ce vrei sa faci?

Răspuns utilizator avertizat
| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

Poti sa te duci la politie si sa faci plangere
O sa il audieze pe individ.
Daca nu recunoaste spune.i politiei motivul incaierarii, iar daca sunt potentiali martori care cunosc motivul ii poti chema la audieri