| ledzeppelin a întrebat:

Mi-a fost furat telefonul(Blackberry)aseara.In afara de faptul ca banuiesc hotii pentru ca am martori as putea sa il recuperez avand in vedere ca stiu IMEI-ul telefonului?

Răspuns Câştigător
| andreeei a răspuns:

Poti sa-l recuperezi foarte usor, du-te la politie si fa o plangere, cand telefon va fi folosit politia va localiza pe faptas, e bine ca stii IMEI-ul, asta va usura munca.
Stai linistita, iti vei recupera telefonul (am avut un prieten care a patit la fel, iar in 2 saptamanii a avut telefonul inapoi).

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Da, poti, mergi la politie. Cred ca poti sa il si blochezi.

| Anca0402 a răspuns:

Nu poti localiza telefonul, dar il poti bloca. Cred ca ar trebui sa mergi la operatorul tau de telefonie mobila pentru asta.