| maria912013 a întrebat:

Daca cineva trebuie sa se elibereze pe data de 27 ianuarie(dupa o condamnare de un an ), insa mai are un dosar pe rol(condamnare de 3 ani)care nu este ramas in definitiva(a facut recurs iar recursul este in februarie), se poate elibera la terminarea primului mandat, daca pronuntarea in celalalt dosar nu este definitiva? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca in al doilea dosar este judecat in stare de libertate si nu se cere si obtine arestarea lui preventiva atunci se poate elibera, nu mai exista nici un motiv pentru a sta inchis. Un An Nou Fericit si La Multi Ani!

| maria912013 explică (pentru Ioandelasal):

Este cercetat in libertate in cel de-al doilea dosar.Multumesc,asemenea si dvs un an nou plin de impliniri! La Multi Ani!

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da are ceva dosare, nu gluma laughing Este un adevarat model social laughing

Daca era destept, obtinea o cercetare in libertate pentru al II-lea dosar si apoi tragea de el catva ani buni.

| maria912013 explică (pentru IMC90):

Daca in al doilea dosar nu era cercetat in stare de libertate, nici nu mai puneam intrebarea! Multumesc pentru raspuns oricum, insa partea cu''daca era destept''chiar nu isi avea rostul.Nu stiam ca pe acest site se pun intrebari numai pentru cei destepti.La multi ani 2012!