| SkivoRo000 a întrebat:

Daca de pe 15 mai vom avea voie sa iesim liber afara, fara declaratie etc, cei ce vin din strainatatea oare vor mai sta in carantina?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In carantina - nu e sigur.
Mai degraba vor fi tinuti acasa sub supraveghere.
In faza urmatoare (dupa 15 mai) scopul este imunizarea treptata si controlata al populatiei.
Deja spitalele sunt pregatite si dotate pentru a trata cazurile mai grave, iar populatia se va imuniza treptat ori prin infectare ocazionala, ori prin viitoarele vaccinuri.

| darrio2007 a răspuns:

Unde scrie asta?

| Elelei a răspuns (pentru darrio2007):

Azi Iohannis a spus ca din 15 mai vom iesi fara declaratie dar obligatoriu cu masca.

| darrio2007 a răspuns (pentru Elelei):

In spatii publice si in mijloacele de transport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa vedem, cum ai vrea sa stim de pe acum?

| Frank51 a răspuns:

Da, nu, poate. Ti-e mult sa astepti hotararile? Crezi ca vedem in viitor?

| JicaContra a răspuns:

Punem pariu ca o sa stea?!?
punem, punem, PUNEM?!? haaaaaai, ca am nevoie de malai!

compari mere cu pere, una e sa iesim afara, CU TOTUL ALTCEVA, e sa acceptam "invitati"... INFECTATI (foarte probabil)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce acum staulaughing)

| stancuprint a răspuns:

Fi sigur de asta.