| LanguageMaster a întrebat:

Dacă diaspora votează primii președintele, atunci rezultatele de la votul lor se dau mai repede?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rezultatele de la votul din diaspora nu se comunica mai repede ci abia dupa incheierea votarii in tara. De altfel si in diaspora votul se incheie tot in 10 noiembrie.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai voteaza de vineri pana duminica

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Intrebarea e de fapt gresita, pentru ca nu considera fusele orare

nu prea exista diaspora in ESTUL ROMANIEI, pana la meridianul de 180grade
asa ca TOTI CEI DIN VEST SUNT IN ***URMA*** ROMANIEI!
stiu foarte clar ca la noi vine anul nou cu o ora mai devreme decat vine in centru europei, iar in state, SI MAI TARZIU

cu alte cuvinte, votarea se v-a termina in diaspora DUPA ce se termina in Romania... ORICE ar fi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

Baietel, votul diasporei se trimite prin posta, deci ajunge prima de incheierea votului in Romania, ORICE ar fi.

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu, nu e asa, BAIETICA
se poate vota binemercic in continuare la consulate si ambasade IAR MAJORITATEA VOTEAZA ASA in continuare

e adevarat ca ei vor vota de vineri, cu 2 zile inaintea noastra, insa voturile NU se numara IN NICI UN CAZ pana la inchiderea sectiei de votare!

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

,,cu alte cuvinte, votarea se v-a termina in diaspora DUPA ce se termina in Romania... ORICE ar fi!"
Cum explici ce ai scris aici?

| Bizon95 a răspuns (pentru FreddieM):

happy hai sa o lasam balta, daca nu intelegi ce inseamna diferenta de fus orar, nu prea mai am chef sa te conving

si nu e vorba aici de banii mei sau de viitorul luminos, e vorba de cand se termina niste alegeri... CUI II PASA ca se termina aici sau acolo cu 1h mai devreme?!?

| FreddieM a răspuns (pentru Bizon95):

Ok. O zi buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FreddieM):

Pai chiar asa e, in multe tari se va vota pana luni datoria fusului orar

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Bizon95):

Stiu foarte bine asta, nu trebuia sa-mi explici.

| Bizon95 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuze, am explicat mai mult pentru cel care a intrebat happy