| aimullah123 a întrebat:

Daca donezi intr-un joc si ai dovada ca ai donat insa nu ai primit nimic poate sa faca ceva politia?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu stii ce inseamna donatia. Aceasta este un transfer gratuit de proprietate, fara ca donatarul (cel ce primeste donatia) sa aiba vreo obligatie fata de donator (cel care face donatia).
Tu ai transferat proprietatea asupra acelei sume de bani si proprietarul jocului nu are nici o obligatie fata de tine. Altceva era daca ar fi fost o vanzare-cumparare, atunci vanzatorul era obligat cu ceva fata de cumparator, respectiv proprietarul jocului trebuia sa-ti dea ceva in schimbul banilor.

Bula
| Bula a răspuns:

Inseamna ca ai luat teapa.
Mai ales la jocurile care au sediul in alta tara nu are ce sa-ti faca politia.

Scrie adminului jocului, trimite-i atasat dovada transferului de bani (scanat) si cere-le sa rezolve problema.
Dovada poate fi extrasul de cont bancar in care se vede ca le-ai transferat banii in cont, suma si data (peste restul transferului e indicat sa stergi, sa nu se vada.

| darrio2007 a răspuns:

Donarea nu are legatura cu Politia. Sau iti pare rau ca ai donat si vrei sa recuperezi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce sa faca politia?
fix asta e scopul donatiei, sa dai fara sa primesti nimic in loc.

| Xander112 a răspuns:

A dona = a da ceva, fara a primi altceva in schimb. Daca ai donat, politia va rade de tine, dar daca ti s-a promis ceva la schimb si ai dovada, tot nu se va rezolva nimic (poate doar daca suma e mare). Daca suma e mica, iti recomand sa te lasi pagubas si sa inveti sa nu mai faci asa ceva data viitoare.