| anonim_4396 a întrebat:

Dacă Elon Musk ar candida la prezidențiale în SUA ar avea șanse sa câștige?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca are sanse ca independent, poate avea doar daca este sprijinit de unul dintre cele 2 partide importante, respectiv democrat sau republican.

| Simpatic a răspuns:

Nu, pentru ca presidentia SUA se castiga de cineva impus, cineva usor de manipulat de multele societati secrete (pe unele le cunoastem cu totii) care conduc de fapt guvernul SUA si intreaga lume prin el.
Ca sa zic cu alte cuvinte, in ultima vreme presedintii SUA au fost doar niste mascarici, niste bufoni care fac ce le dicteaza altii, cine sunt acesti altii? niste oameni cu resurse multe si cu functii politice, financiare etc care se intrunesc cu alti oameni puternici si pun lumea la cale.

Cam asa stau lucrurile acolo, cam asta stau lucrurile si la varful UE, cei neinteligenti mai cred ca in Romania se iau decizii de catre Guvernul Romaniei, gresit, ordinele vin din alta parte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte probabil ca ar avea sanse.

| johnnny123 a răspuns:

Zero. Elon Musk a avut grijă în ultimii ani să se facă detestat de toți democrații și de republicanii mai "moderați".

| ReddY25 a răspuns:

Nope

| Cypru13 a răspuns:

Nu cred ca ar avea sanse. Si nici nu cred ca isi doreste acest lucru, ca o parere personala
Cred ca are alte prioritati acest domn