| tomita2011tomi a întrebat:

Daca esti avocat raspunde. Cum pot acuza o persoana de santaj, amenintare cu moartea, cand ai depus o plangere politie si nu si-au facut treaba, intervin cand de fapt esti mort. Mutumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt avocat, doar jurist. Daca ai depus o plangere penala la politie si esti nemultumita de modul de rezolvare te poti adresa cu o plangere la Parchetul de pe langa judecatoria in circumscriptia careia este organul de politie. Procurorul care supravegheaza urmarirea penala efectuata de politie este obligat sa-ti raspunda la aceasta plangere. Citeste art.275 si urmatoarele din Codul de procedura penala actualizat. Numai bine!

2 răspunsuri:
| BiaBubulina a răspuns:

Pai nu sunt dar mama e sistiu cate ceva.in primul rand trebuie sa ai dovezi multe.te duci la politie si daca nici ei nu te asculta ii dai in judecata. da asa se face si cu treaba de amenintarile spune nene politiei ca stai cu frica si iti purne garda la casa.se mai pot pune cipuri ca sa filmeze acel om si mai multe dovezi ai.te descurci dar daca politia nu te ajuta, e o tara de **** asta

| alin_4354 a răspuns:

De acuzat, este f.usor, mai trebuie sa si probezi. Daca ai depus plangere la politie si nu ai fost in nici un fel citata, adreseaza-te parchetului.