| Mariobmb a întrebat:

Salutare, acum câteva zile m-am certat cu cineva, mi-a arătat cuțitul, nu mi-a făcut nimic, am depus plângere împotriva lui, dar nu m-am atins nu mi-a făcut absolut nimic, ce poate păți acel băiat în condiția in care eu i-am făcut plângere pentru amenințare, dar nu s-a atins de mine? Poliția nu a găsit nici un cuțit la respectivul. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu va pati nimic.
In cazul expus se va clasa dosarul sau se va renunta la urmarirea penala.

| Ryss a răspuns:

Se va deschide o anchetă pentru amenințare, dar din păcate cel mai probabil că nu se va soluționa nimic pentru că e foarte greu să dovedești că cineva te-a menințat. Nici nu știu dacă faptul că cuțitul va fi găsit sau nu are vreo relevanță din moment ce nu te-a atins cu el.
Poate este totuși cineva care știe mai bine. Ar fi fost bine dacă ai fi avut măcar niște martori.