| ASDFGHSGACOOL a întrebat:

Dacă eşti condamnat cu suspendare 6 luni îţi poate ridica definitiv dreptul de a conduce? sau după un anumit timp trebuie să-l redobândeşti adică să dai din nou examenul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu iti ridica dreptul de a conduce, doar iti anuleaza permisul (pentru anumite infractiuni la legea circulatiei) si o sa poti da iarasi examenele pentru permis dupa o perioada de 1 an de la data condamnarii, bineinteles daca nu mai savarsesti o alta infractiune la legea circulatiei. Numai bine!