| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ești începător, este sau nu obligatoriu să pui lămâia pe DUBĂ? Sau ajunge doar pe mașină mică?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca incepator, ai obligatia sa pui "lamaia" la toate masinile pe care le conduci, indiferent de marime, forma sau volum.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu știu dacă ai voie sa conduci duba in primul rând laughing

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Ia citește ce înseamnă categoria B.

| Valyasdfg a răspuns (pentru Bondarel99):

In categoria b se încadrează si duba

| suntserios a răspuns (pentru Bondarel99):

De ce sa nu aibă voi. Dubele au pana în 3.5t, se încadrează la B

| siriusblack98 a răspuns:

Este obligatoriu

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Da, e obligatoriu.

| Stanciu_Agnes_Daniela_1994 a răspuns:

E obligatoriu pe orice mașină conduci, cat timp ești începător.