| LanguageMaster a întrebat:

Dacă eu am acasă un laborator de chimie este ilegal să-mi confecționez otrăvuri pentru animale dăunătoare?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deja detinerea unui asemenea laborator este ilegala.
In acel laborator, un bun chimist poate prepara orice: de la explozibili pana la arme chimice sau aproape orice substante periculoase.
Functionarea unui laborator chimic necesita o serie de autorizatii, iar in lipsa acestora functionarea constituie caz penal.

| LanguageMaster explică (pentru Bula):

Serios şi dacă eu vreau să fac îngrăşăminte pentru plantele din curte?

| Bula a răspuns (pentru LanguageMaster):

Faci in curte, in borcan big grin
Tu ai intrebat de "laborator"...

| gabicoo a răspuns:

Daca animalul daunator e soacra ai sanse mari ca la proces sa ei cu suspendare happy