| marisaaellena a întrebat:

Daca eu sunt minora si am postat o alta fata pe story 3 poze cu ea fara fata ei doar ca ea era in chiloti si sutien ce mi se poate intampla daca parintii ei se duc la politie? eu am 15 ani si ea 14

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate vei sta la interogatoriul politiei, in loc sa dai tezele la scoala.
Succes, daca doar atat te duce mintea!

| Simpatic a răspuns:

De patit poti pati ceva, insa consider ca nu este cazul aici, deoarece acea poza nu arata faţa fetei si nu poate fi identificata prin semne distinctive gen daca are tatuaje care o pot identifica in mod direct (tatuaje care sunt unice de cele mai multe ori si personale) atunci nu pot demonstra ca a fost fata lor!
Pe viitor sa te abtii de la astfel de practici de a posta poze cu minori chiar daca si tu esti minora, pentru ca poti avea probleme cu legea, atat tu cat si parintii tai - pentru ca exista principiul de drept conform caruia fapta comisa de minor se răsfrânge asupra parintelui, asta pana la majorat, cand devii majora vei fi direct raspunzatoare pentru faptele de natura penala sau civila in care esti implicata!
Stai fara griji acum, nu se va intampla nimic! Insa atentie pe viitor, referitor la ce postezi pe retelele de socializare!

| marisaaellena explică (pentru Simpatic):

Da dar pozele pe care eu le am postat fata respectiva si ea singura le-a postat pe contul ei eu doar am facut screenshot si le am postat pentru ca ea vorbea cu prietenu meu si i le-a trimis si lui

| Simpatic a răspuns (pentru marisaaellena):

Te sfatuiesc sa stergi acele poze cu fata aceasta, nu stiu cat stau ele ca story pe Facebook sau daca se sterg automat din sistem dupa o perioada, ca nu mai am atractie catre astfel de retele de socializare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In loc sa te ocupi de scoala sa inveti ca vin tezele tu stai pe story sa faci prostii, ceva bun nu ai face, ai un anturaj prost care te influenteaza si te duc spre rele.

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, cam nimic.
PS - alo, tanti Violento, vezi că tinerii din link-ul postat de matale NU erau minori. De aia au fost și arestați, și condamnați.

| dullcat a răspuns:

De ce ai face asa ceva? Nu stii vorba,, Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face."?

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât nu i se vede fața, mă îndoiesc că vei păți ceva.Lumea poate interpreta că ești tu acolo, de exemplu.

| Anonimboy111 a răspuns:

Uita te la noua lege in care spune ce se intampla daca cineva mai incearca sa posteze poze intime cu minori, cu placere.

| Catennacio87 a răspuns:

Internetul a tampit tineretul asta, numai prostii faceti. Din fericire pentru tine nu intri la pornografie infantila pentru ca nu sunt poze nud cu fetita respectiva, pozele in sutien si chiloti nu sunt considerate poze intime sau in ipostostaze sexuale. Totusi intreb de ce ai face asa ceva? Ai scapat la mustata, mai ales ca nu i se vede fata si poate fi interpretat ca esti tu acolo dar chiar si asa e periculos pentru ca pozele odata postate pe undeva sunt usor de procurat de catre altcineva cu intentii de rea credinta asa ca aveti grija.
Totusi intrebarea mea e alta, cum au ajuns pozele unui copil de 14 ani in chiloti si sutien pe internet? si de ce le-ai preluat tu?

| zilfcs a răspuns:

De ce ai face asta? ma rog, nu cred ca se vor duce la politie stai liniștita