| Joker3134 a întrebat:

Daca faci o greseala pentru care urmeaza sa-ti suspende permisul, imediat te trec in baza de date ca nu mai ai permis? Sau iti dau o dovada ceva si mai ai voie sa circuli o anumita perioada de timp?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă nu ți-au cerut permisul, poți să circuli.
Dar dacă poliția/judecătoria ți l-a cerut, nu mai poți circula, și nici dovadă nu vei primi.
Dovadă se oferă doar în cazul în care trebuie să ajungi neapărat cu mașina (la destinație); ti se va da o dovadă care expiră.
Sau in cazul în care judecătoria nu a pronunțat sentința (dacă a ajuns cazul la judecătorie).

| Elena9328 a răspuns:

Îți ia permisul pe loc si te trec în baza de date