| Smashi a întrebat:

Vineri dau orasul pentru permisul auto.Daca o sa fiu admis dovada poate sa mi-o dea numai luni. Daca o sa circul fara dovada si ma opreste politia ce-mi poate face? Ma gandesc ca deja vineri ar trebui sa ma bage in baza lor de date in caz ca trec examenul.dar totusi sunt consecinte?

Răspuns Câştigător
| eddyeduard a răspuns:

Cred ca iti da amenda pentru neprezentare de acte

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa primesti o amenda de la 540 lei la 720 lei, pentru neprezentarea permisului sau dovezii inlocuitoare.
Ar trebui sa stii ce poti pati, ce-ai invatat la legislatie?

| darrio2007 a răspuns:

Si ce? Nu poti astepta pana luni? Daca risti si te prinde nu il mai vezi decat peste cativa ani. Vrei asta?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu esti in baza de date risti un dosar penal de toata frumusetea pentru conducere fara permis

| TheAce a răspuns:

Daca nu esti in posesia dovezii sau a permisului nu aia cte, drept urmare esti pasibil de amenda sau chiar mai rau, de dosar penal.

| Socaciu_Andrei_1999 a răspuns:

Trebuie sa te duci sa iti scoti un atestat crede-ma stiu fratele meu mai mare face si el chiar acum scoala si el sa interesat!