| Vld124 a întrebat:

Daca gat scoala de soferi ma pot inscrie dupa la examen si la Sala cand vreau? De ex daca nu ma simt pregatit inca pentru Sala si examen?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti programa cand esti pregatit.
Totusi este bine sa tii seama ca trebuie sa obtii permisul, sustinand si reusind la ambele probe, teoretica si practica, in maximum 1 an de la data terminarii scolii de conducere. Daca nu izbutesti in aceasta perioada atunci trebuie sa repeti scoala de conducere.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci mai ia ore de soferie si invata serios Legislatia rutiera din scoarta in scoarta, ca sa stapanesti foarte bine materia si sa stii a o aplica in trafic.
Abia dupa ce stii foarte bine aceste lucruri si ai implinit varsta de 18 ani, poti s ate inscrii la examenul de sala si in functie d ele, te poti programa la traseu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand vrei, numai sa nu expire dosarul