| carminis a întrebat:

Daca iau un aparat foto din strainatate, cat trebuie sa platesc taxa la vama?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

De ce sa platesti nu inteleg ( il scoti din cutie etc etc. si daca il ai ca si bagaj normal nu te intreaba nimeni daca l-ai cumparat in vacanta sau nu te intreaba daca ai ceva de declarat. dar eu, bag mana in foc ca nimeni nu zice ei am fost in "..." si am cumparat un aparat foto imi ziceti cit trebuie sa va dau ( mi se pare ridicol odata ce l-ai platit pretul lui la magazin de ce sa ma platesc o taxa pentru un obiect ce imi apartine

3 răspunsuri:
| alexutzza_3733 a răspuns:

[-x

| alexutzza_3733 a răspuns:

[-x...scurt si la obiectwinking

| florina_9797 a răspuns:

nu se platesc taxe vamale daca il pui in bagaj.