| littleladybug a întrebat:

Daca imi voi lua laptopul cu mine in vacanta in strainatate o sa am probleme la vama? Trebuie sa il declar undeva sau sa platesc vreo taxa? tin sa mentionez ca plec cu autocarul...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te intreaba nimeni nimic

| Mihaela1964 a răspuns:

Il poti lua linistita, nu platesti nimic in plus.

| Simoniqdulciq a răspuns (pentru Mihaela1964):

Sunt de parere ca il poti lua, nu platesi nicio taxa

| Caddy1609 a răspuns:

Cand pleci din Romania nu cred, dar cand te intorci nu as garanta la fel.(mai ales daca leptopul arata bine), am prieteni care s-au intors din strainatate si au cumparat ca tot omu un laptop si cand au ajuns la vama au cerut acte bon de la magazin ca vezi doamne sa i demonstreze ca nu-i furat. daca ai cumva vreun bon sau vreun act la el nu strica sa l porti cu tine cat pleci.(tin sa precizez ca pe persoana de care ti am dat exemplu nu a vrut sa dea spaga la vamesi de aia a luat o asa tare la rost)oricum e bine sa fi sigur ca stii cum is astia, si daca esti in regula cu totul tot iti gasesc ei ceva pentru care sa te "arda"

| JenniferD a răspuns:

Si eu am mers cu laptopul in Italia si nu am avut nicio problema, numai ai grija sa il ai langa tine, nu langa celelalte bagaje.vacanta placuta!