| PringAloe a întrebat:

Daca cineva vinde un imobil la 100.000 euro, bani care intra in cont, ei trebuie declarati?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie declarati, impozitul se retine de catre notarul public care a autentificat contractul de vanzare-cumparare a imobilului si acesta il declara si vireaza suma respectiva.

4 răspunsuri:
| Tokyo44 a răspuns:

Când intra banii in cont, deja autoritățile, fiscul, știu de bani. Vei fi întrebat de sursa banilor înainte sa între

| TheWolfOficial1 a răspuns:

Teoretic da, practic nu se prea face :")

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Teoretic te suna banca si te intreaba daca sunt din asta, practic tot asta se intampla si trebuie sa confirmi cu un act de vanzare/cumparare

| Acidburn1 a răspuns:

Se declara si opreste de catre notariatul unde se incheie contractu de vanzare cumparare