| Hammurabi a întrebat:

Dacă ar fi posibil, ți-ai vinde 5 ani din viață pentru 100.000 euro?

40 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
N-as putea.

| MihaelaDart a răspuns:

As zice pe ultimii 10 ani din viata i-as vinde cu drag. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu vanduti, dar i-as daruii cu placere celor dragi, daca ar avea nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Să fim serioși cu banii aia nu iei nici un apartament decent în București.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.

| Drimmero a răspuns:

E trist daca pentru unii propria viata se raporteaza la 100.000 de euro...din ce citesc pe aici. Nici macar un rinichi nu cred ca e atat de putin. Raspunsul meu e categoric NU.

| Mosotti a răspuns:

Da, asa vinde ultimii 5 ani din viata pentru 100 de mii de euro.

| Celcestietot a răspuns:

Buna intrebarea asta thinking

| Hammurabi explică:

Mișto piesa, o știu.
Chiar e o piesă de dragoste adevărată.
"Te voi aștepta" în română.

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă aș ști câți ani trăiesc, poate.

| Hammurabi explică (pentru J0B0MAT):

laughing... așa ar fi ca și când ai trișa la poker.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Hammurabi):

Atunci nu.

| Lioana a răspuns:

Nu. Nici macar o zi. Nu ma intereseaza banii.

| Emma30555 a răspuns:

Nu. Oricum e mica suma pe care ai pus o acolo, banii oricum se duc pe chestii inutile în general și dacă muncești poți face credit și de sume mai mari. În fine, banii cumpără multe dar fericirea nu, și ca să te simți cu adevărat bogat sa faci tot ce vrei sumele trebuie sa fie mult mai mari dar nici asa nu as lua o asemenea decizie fiindcă în viata ai șansă și sa fii bogat daca faci alegerile corecte și dacă nu este sa fie asa, poți găsi fericirea și în alt mod

| VoidEternal a răspuns:

Nah. Sunt doar bani. Fūck 'em.

| Lukasssz a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns:

100.000 euro sunt mult prea putini bani...nu inseamna nimic.
Mi-ar placea sa traiesc putin, adica sa mor cat pot fi numit inca relativ tanar, dar sa fi trait o viata de multimilionar (in euro/dolari)...asa da.

| wildthing a răspuns:

Elli Kokkinou? Are mai multe melodii misto...sigur ca nu inteleg nimic in greaca, dar suna bine. happy

| aumih16 a răspuns:

Doamne! trebuie sa fii nebun la cap sa faci asa ceva!

| DonEduardo a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi ultimii 5, da. laughing Adica as vrea sa aleg care ani sa ii vand sa zic asa laughing Nu orice ani as vinde pentru suma aia

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Bineînțeles că ultimii. laughing
Adică, în loc să trăiești 82 te-ai mulțumi cu 77.
Sau în loc de 34, ai trăi 29.
Sau dacă ai 46 să zicem, iar viața ta ar fi de 48 și ai accepta propunerea, ai dispărea instantaneu și nu te-ai alege cu nimic. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai daca traiesc 85, ultimii 5 sunt praf deci reununt la ei usor. laughing
Daca traiesc 35, nu i dau pe ultimii 5 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cel din poza? laughing

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

laughing
Pari genul ala de barbat cu maini masculine, ma refer la degete si ''laba'' mainii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofer și un rinichi pentru suma asta, dar nu mai dacă vine la pachet cu iPhone 13 pro max.
Pentru mine e un fleac 5 ani, depresia mi-o luat multi mai mulți din viata, la mine de mult e lockdown, carantina etc, dar am avut și momente ok big grin dacă mai tine 3 -4 ani pandemia exact asa cum e acum, cred ca toți o sa avem nevoie de o vacanta la Psihiatrie de câteva luni, deja vad ca unii confunda seara cu ziua laughing o vânzătoare mi-o spus pe timp de zi " o seara buna ", am înțeles ca e o vreme mai posomorâta, dezolanta, dar nici chiar asa sa fie confundata ziua cu seara. Vad ca tot mai mulți o iau pe aratura.

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Pe bune?
Nu ai speranța că într-o zi s-ar putea să-ți fie mult mai bine și atunci o să-ți pară rău că ai făcut pasul ăsta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Am speranțe, de aia răspunsul meu era ironic, prefer sa fiu sărac dar sa nu am depresie decât cum eram înainte cu mulți bani si nu ma puteam da jos din pat din cauza depresiei. Spiritual însă nu ma simt deloc sărac.Dar în schimb mi as da jumate din viata sa o am pe maica-mea din nou lângă mine măcar 2 ani happy n as regreta decizia asta nici o secunda sincer din viata meahee hee
Și Robin Williams era foarte bogat, dar nu a fost suficient, el sa sinucis din cauza depresiei; depresia și sinuciderea este totuși relativa, unii se sinucid din cauza sărăciei, cred ca ai citit articolul cu băiatul care sa sinucis din cauza sărăciei, ala cred ca și ar fi dat 5 ani din viata pentru suma asta, eu nu! Im schimb as face orice dacă as avea ocazia sa o readuc la viata pe maica-mea, dar asta e imposibil, asa ca, acei 5 ani ii țin pentru mine,vorba ta, nu se știe ce ne poate rezerva viitorul.În momentul asta ma simt foarte ok într-un mod paradoxal, si nu am banii pe care ii aveam. Deci, este imposibil de înțeleasă depresia, mecanismele ei, de aia nici nu ma dau bătut asa ușor, e un mister nemaiîntâlnit, ar fi ceva toți sa fie depresivi pe care ii cunosc și eu sa scap de depresielaughing nu de alta, dar karma nu prea iartă pe nimeni care e ignorant, indiferent de statut.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta eu zic mereu Bună ziua, indiferent de momentul zilei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu știu ce sa zic,dar nu e de glumit,văd tot mai mulți oameni afectați, stresul pandemiei au efecte devastatoare asupra unora, efectul nu e unul favorabil, bătrânii sunt cei mai afectați. Foarte multe persoane pierd oameni dragi lor, din cauza acestui virus, oricând, în orice moment, unii nu percep gravitatea acestui virus, asa cum nici maica-mea nu l-o înțeles. Traumele astea pot înnebuni pe oricine, mor oamenii pe capete, unii tratează pandemia cu superficialitate. O sa vezi, ca daca nu dispare pandemia in 3 ani, o sa vezi nu mai oameni cu probleme peste tot, la tot pasul, viata nu o sa mai fie niciodată la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Vreau sa traiesc mult.

| Arakiss a răspuns:

M-as risca. Nu cred ca o sa traiesc doar 30-40 de ani. Sunt destul de sanatos.
laughing

| Hammurabi explică (pentru Arakiss):

Nu pui la socoteală și accidente de mașină, cutremure, războaie, tsunami, etc? laughing

| Arakiss a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai dreptate. Retractez tot. Refuz. rolling on the floor

| Cristea202 a răspuns:

Nu.

| StupidCucumber a răspuns:

Având în vedere că sunt destul de iresponsabilă și nu știu ce aș face cu banii, nu.
Ce s-ar întâmpla cu acei ani?
Ar dispărea dintr-o dată?
Ar trebui să fac ceva în acei 5 ani?
Ar trece ca și o secundă?
Aș ști ce s-a întâmplat în ei?
Sau în acei 5 ani eu nu mai exist dacă sunt vânduți?
Ce o să se întâmple, pe scurt, cu ei?

| Hammurabi explică (pentru StupidCucumber):

Ai exista cu 5 ani mai puțin.