| SingleForOne a întrebat:

Dacă lucrez pentru 2 firme de asigurări (după timpul meu și remote), înseamnă că provoc "concurența neloială", pentru că nu mă dedic uneia dintre ele și provoc profit uneia față de alta?
Se poate întâmpla ceva legal împotriva mea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai clauza de neconcurenta intr-un contract acea firma iti poate desface contractul individual de munca pe acest motiv. Daca le ai in amandoua contractele iti poate fi desfacut contractul individual de munca de catre ambele firme.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Depinde ce scrie în contractul pe care l-ai semnat cu fiecare dintre ele.