| Silviu313 a întrebat:

Daca mi-a fost luat permisul de conducere pe data de 27.09. 2022, mi-au dat dovada pana pe 13.10. 2022 pentu depasire pe linie continua pe 60 de zile cu drept de testare, am luat testarea, la cat timp trebuie sa imi iau permisul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus se reduce perioada de suspendare a dreptului de a conduce cu o treime, respectiv vei reprimi permisul dupa trecerea a 40 de zile, socotite incepand cu data de 14.10. 2022, asa ca il poti reprimi incepand cu data de 23.11. 2022.