| Chriss12345 a întrebat:

Daca (ma aflu in masina) si in fata mea semaforul arata inca 3 secunde de verde treci sau te opresti?

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Păi depinde cât de mare este intersecţia, dacă plouă, dacă e polei, ninsoare, dacă este un loc aglomerat unde pot apărea oricând trecători, ce maşină ai, etc.
Nu uita că siguranţa este înainte de toate.

Numai bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, cat de mare e intersectia, depinde cu ce viteza vii, depinde daca ai loc sa treci fara a ramane blocat in intersectie, totul depinde de trafic

| Azµre a răspuns:

Depinde distanța dintre mașină și semafor, depinde viteza de deplasare, alți participanți la trafic, condiții meteo, etc, etc, etc,

| 0x11111051 a răspuns:

Nu te opri, lasa inima libera si apasa pe GAAAAAAAAZ

| LivingLouder a răspuns:

Treci.

| TofanCristi a răspuns:

Dacă nu sunt oameni, treci.

| XkingstoneX a răspuns:

Treci da daca nu ai timp si se face portocaliu trebuie sa te opresti.

| Zinkit a răspuns:

Eu trec si la 30 de secunde!